Su ostukorv on hetkel tühi!
Home Assistanti ilu ja valu on selles, et see on täielikult lokaalne, mis tähendab, et tuleb ka nuputada välja viis, kuidas sellele väljastpool koduvõrku ligi saada. Loetlen neli varianti, nende plussid-miinused ja asjaolud, millega arvestada.
1
Nabu Casa
Nabu Casa pakub lihtsat ja turvalist võimalust oma Home Assistanti kaugjuurdepääsuks väljaspool koduvõrku. Teenuse eeliseks on lisaks ligipääsule ka muude teenuste lihtsam ühendamine, näiteks Google Assistant ja Amazon Alexa.
Sellel on aga igakuine (või -aastane) küllaltki krõbe tasu, mis võib olla enamus kasutajatele liiast.
hind
7.50€/kuu või 75.00€/aasta
seisuga 25.02.2024
2
SmartServeri alamdomeen
Ilma ise domeeni ostmata, seda seadistamata ja igaaastaselt uuendamata on see vaieldamatult lihtsaim variant. Teenus toetub Cloudflare toodetel, mille SSL-sertifikaadid ja turvafiltrid on kasutusel üle maailma. Selle seadistamine tellijale on ääretult lihtne ning tehtav vähem kui minutiga. Oma valitud alamdomeeni on võimalik ka igal ajal tasuta muuta.
aastane hind
3
VPN
VPN-ühendus oma koduvõrgu ja seadme vahel võimaldab ühendada oma serveri koduvõrguga turvalisel viisil ja saada ligipääsu Home Assistantile, justkui oleksite kodus. VPN-ühendus pakub turvalist andmeedastust ja krüpteeritud ühendust, seejuures olles avaliku interneti eest varjatud.
Selle meetodi miinused on tavaliselt keerulisem seadistamine ja käsitsi VPN ühenduse loomine iga kord, kui tahta nutikodule ligi saada. See muutub veel keerukamaks, kui nutikodul on mitu kasutajat.
4
Portide avamine
Konfigureerides koduse ruuteri portide edastamine on võimalik suunata välisvõrgust tulev liiklus Home Assistanti serverile. Seeläbi avaneb ka ruuteri seadete leht avalikkusele ja terve kodune võrk on potentsiaalselt ohus.
Tasub olla VÄGA ettevaatlik ja veenduda, et tugevad autentimismeetodid (nt kaheastmeline autentimine) on tagatud ja uuendate regulaarselt süsteemi turvavigade tõrjeks. Kindlasti ei soovita seda varianti, isegi kui turvameetmed on piisavad.