Su ostukorv on hetkel tühi!
1
Olen olude sunnil hakanud kasutama input boolean abilisi nii automatsioonides kui ka tegevuste käivitamiseks. Näiteks, kaks enimkasutatavat on juhuks, kui meil on külalised või lapsed lähevad magama.
Mul on dashboardil nähtaval kohal tavaline lüliti, mida on lihtne kasutada ja mille staatus on selgelt nähtav. Seda staatust on omakorda kasutatud automatsioonides, mis võivad külaliste või laste elu ebamugavaks teha. Tänu sellele on kõik õnnelikud ja mina ei pea iga kord kõiki automatsioone ja stseene käsitsi sisse-välja lülitama.
Järgmine kord, kui tulevad külalised, siis proovin läbi nende Bluetooth seadmete (telefonid, nutikellad jne) tuvastada nende kohalolu, et see konkreetne boolean lülituks ise sisse.
2
Mulle ei meeldi, kui kõik info on pidevalt silme ees. Kasutan selleks conditional kaarte, mis teeb üldise väljanägemise mu dashboardil palju puhtamaks. Üks näide on boileris oleva tarbevee temperatuur. Mul tegelikult on vaja seda teada ainult siis, kui see on liiga kuum või külm. Näiteks allolev kaart on näha ainult siis, kui temperatuur on üle 54 kraadi.
Teine näide on plokist, mis on veidi tehnilisem ja informatiivsem, kus mul on koondatud seadmed, mis on sisse lülitatud. Mul on ühe grid’i sees viis tingimustega kaarti, mis on jagatud kahte tulpa.
Need on nähtavad ainult siis, kui vastav seade on sisse lülitatud või parasjagu töös, seega 90% ajast pole neid üldse näha.
3
Dashboardil olevate lehte arv võib muutuda väga pikaks ja seda on ebamugav liigutada väiksemal ekraanil. Siin tuleb appi subview (alamleht), mis ei ole kuskil nähtav aga kergelt on ligipääsetav. Selleks tuleb ainult vastav linnuke märkida lehe seadetes. Mul on iga toa jaoks oma subview, millele pääseb ligi, kui ma vajutan toa kohta käiva kaardi peale. Sealt avaneb mulle rohkem infot, võimalusi ja täpsemaid häälestusi. Samamoodi on mul grupeeritud ka (minu jaoks) loogilised olemid.
Kasutan Mushroom kaarte, kus on võimalus valida, et vajutuse peale navigeeritakse sind muule lehele, antud juhul alamlehele. Näiteks sisseehitatud nuppudel on sama funktsionaalsus olemas.
4
Olen teinud tsooni kõigest, mis on vähekenegi oluline. Näiteks töökohad, poed/keskused, mänguväljakud ja paljud veel. Miks? Kui jõuan poodi, siis mul tuleb teavitus, et ostunimekirjas on asjad ootamas. Kui oleme kogu perega mänguväljakul (või üldiselt kodust ära), siis alarm läheb peale ja tuled kustu. Kui olen teises maakonnas, siis termostaadid lähevad madamala temperatuuri peale. Sellised väiksed asjad muudavad nutikodu omamise väga lõbusaks ja kasulikuks.
Reaalsuses on Home Assistantis lõputu arv funktsioone ja võimalusi, mis pealtnäha tunduvad täiesti ebavajalikuna. Loominguliselt lähenedes leiab aja jooksul iga asi ka rakenduse ning kõik on vaid katsetamise küsimus. See võtab küll pisut aega, et kõik töötaks nii nagu vaja, kuid lõpptulemus on seda väärt.
Lisa kommentaar