Su ostukorv on hetkel tühi!
Siis räägime, mida see päriselt tähendab.
ARM ja x86-64 on erinevad arvutite südameehitused – nagu kaks erinevat keelt, mida protsessorid räägivad. ARM on levinud telefonides ja x86-64 on tavaline personaalarvutites. Mis on parim sõltub sellest, milleks konkreetset protsessorit kasutatakse. ARM-protsessorid on efektiivsed ja energiasäästlikud, sobides hästi mobiilseadmetele, samas x86-64 on laialdaselt kasutusel personaalarvutites ja serverites, pakkudes suuremat jõudlust teatud ülesannete jaoks.
Mini-PC sees olevad protsessorid on juba loodud olema energiasäästlikud, seega pikas perspektiivis on energiakulu erinevus üsna olematu, samuti on nad tihtipeale kordades võimsamad.
Kui lugeda Pi kasutajate tagasisidet, siis ääretult tihti kuuleb, et SD kaardid kipuvad poole aastaga sellele intensiivsele lugemis-kirjutamistsüklile alla jääma. Üldiselt käitub ka Home Assistant kummaliselt vahetult enne selle juhtumist.
M.2 ketta puhul seda probleemi ei ole, sest ketas on korpuse sees turvaliselt peidus, selle ühendus on kiire ja mis põhiline – see kestab tunduvalt kauem.
Siin on kolm tegurit, mis lõpuks sundisid mind oma Raspberry välja vahetama:
1
Restardile kuluv aeg
Pärast uuendust tuleb üldiselt teha Home Assistantile restart. Ma olen kärsitu inimene ning 20-30 minutit oodata iga restardi järel oli liig mis liig. Nüüd mini-PC puhul on see aeg 2-3 minutit.
2
SD kaardid
Nagu eelnevalt mainitud, siis aasta jooksul suutsin läbi põletada kaks mälukaarti. Ei näinud mõtet investeerida SSD kettasse ja SATA-USB adapterisse kui sama raha eest saab hoopis parema seadme lubada.
3
Kaamerad
Hakkasin vaikselt kolima ning oli plaanis lisada koju ka mõned kaamerad, kuid ei tundnud end kuigi kindlalt riistvara osas. Hetkel on kasutuses 5 kaamerat, mis tuvastavad liikumist ja salvestavad pidevalt kasutades Frigate liidest ning jõudlust jagub küllaga.
Iga kodu ja kasutaja vajadused on erinevad. Kui sul on kodus Raspberry Pi 3 või uuem juba olemas, siis tasub seda kindlasti proovida. Kui üks hetk kodus seadmeid tekib rohkem või hakkavad tekkima muud probleemid, siis tasub kaaluda mini-PC peale. Tänu back-up’idele saab liigutada oma automatsioonid ja kujundused mõne klõpsuga uuele riistvarale, seega kaotada pole midagi.
Oled valmis oma nutikoduga alustama?
Lisa kommentaar