Su ostukorv on hetkel tühi!
Olukorras, kus mõned nutiseadmed asuvad kodu kaugemates nurkades või mõnel teisel korrusel, siis tulevad abiks Zigbee ruuterid ehk signaalivõimendid. Need nutikad seadmed võimaldavad teil laiendada Zigbee võrgu signaali leviala ning tagavad sujuva suhtluse ka nendes piirkondades, kus signaal võib olla nõrgem. Signaalivõimendid töötavad nii, et võimendavad signaali ning edastavad selle tugevamana järgmisesse seadmesse, tagades seeläbi võrgu katvuse ka kõige kaugemates nurkades. Signaalivõimendid on enamus Zigbee seadmed, mis ühenduvad vooluvõrku, näiteks pirnid, pesad ja releed.
Zigbee võrgus on võtmeks mesh võrgustik, kus iga vooluvõrgus olev seade toimib sõlmena võrgus, vahendades signaale edasi-tagasi. See võimaldab luua tugeva ja usaldusväärse võrgustiku, kus seadmed suhtlevad omavahel ning suurendavad seeläbi võrgu suurust. Kui lisate uue seadme võrku, muutub see automaatselt osaks mesh-võrgust, suurendades sellega kogu võrgu katvust ja võimekust. Uute seadmete lisamine võrku pole mitte ainult lihtne, vaid ka võrgu tugevdamise seisukohast oluline.
Võrgu stabiilsuse tagamiseks on soovitatav paigutada Zigbee seadmed strateegiliselt. Vältige suuri takistusi, nagu paksud seinad või suured mööbliesemed, mis võivad signaali blokeerida. Seadmete paigutus peaks võimaldama signaalil takistusteta levida kogu kodu ulatuses. Kui olete märganud mõnda nõrgemat piirkonda võrgus, võite kaaluda signaalivõimendi paigaldamist just sinna, et tugevdada signaali nendes kohtades.
Nutikodu kogemus sõltub suurel määral Zigbee võrgust ja selle stabiilsusest. Signaalivõimendid aitavad levitada signaali ka kõige raskemini ligipääsetavatesse piirkondadesse. Mesh-võrgustiku põhimõte tagab sujuva suhtluse seadmete vahel ning võimaldab võrgu laiendamist uute seadmete lisamisel. Võrgu optimeerimine ja seadmete õige paigutus tagavad, et signaal saaks takistusteta levida kogu kodus.
Lisa kommentaar